امروز: سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

برنامه های هفته استاندارد سال ۱۳۹۳ درستاد مرکزی وپژوهشگاه استاندارد. همچنین سوالات مسابقه و پاسخ نامه آن

22mehr

(( استانداردها ترازکننده میدان رقابت ))

برنامه زمانبندی برگزاری همایش های سازمان ملی استاندارد (ستاد)

ردیف

عنوان

محل برگزاری مراسم

زمان برگزاری مراسم

۱

همایش ITC  و استاندارد

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۱۹ مهر ۱۳۹۳

۲

همایش روز جهانی استاندارد

مرکز همایش های صداو سیما

۲۰ مهر ۱۳۹۳

۳

همایش محیط زیست و استاندارد

سازمان حفاظت محیط زیست

۲۶ مهر ۱۳۹۳

 برنامه هفته استاندارد سال۹۳پژوهشگاه

مسابقه به مناسبت روز جهانی استاندارد:

سوالات مسابقه

پاسخنامه

پیام رییس سازمان ملی استاندارد ایران به مناسبت روز جهانی استاندارد

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

وَأَوْفُوا الْکَیْلَ إِذا کِلْتُمْ وَزِنُواْ بِالقِسْطَاسِ الْمُسْتَقِیمِ ذَلِکَ خَیْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِیلًا

(و چون پیمانه مى‏کنید پیمانه را تمام دهید و با ترازوى درست بسنجید که این بهتر و خوش فرجام‏تر است) سوره مبارکه الاسراء آیه ۳۵ .

در عصری زندگی می­کنیم که از یک سو به طور مستمر با ورود پدیده­ها و متغیرهای نو ظهوری مواجه هستیم و از دیگر سو تاثیر این پدیده­ها بر حیات فردی و اجتماعی و الگوهای رفتاری ما در حوزه­های مختلف زندگی، ایجاب می­کند که تلاش پیگیر و مداومی نماییم. اساساً، حیات علمی جوامع پویا مبتنی بر همین ساز و کار است. مواجه شدن با پدیده­های جدید و تلاش برای شناخت و در نهایت کنترل آنها برای تامین منافع فردی و اجتماعی، مدیریت این ساز و کار و انتقال درست دستاوردهای آن به زندگی اجتماعی مردم، رمز موفقیت جوامع پیشرفته است.

در این ساز و کار ، شناخت درست، اصولی  و مبتنی بر پژوهش پدیده­ها، رکن اصلی مدیریت جوامع است و نقش تعیین کننده­ای ایفا می­نماید. شناخت، فرآیندی است تدریجی، مرحله­ای و متکی بر ابزارهای متغیر پژوهش. جامعه ای که خود را بی نیاز از شناخت بیشتر بداند، حتی شناخت پدیده­ای که تصور می­کند آن را شناخته است، دچار رکود و مرگ علمی خواهد شد و می­دانیم که مرگ علمی به معنای بازماندن از قافله پیشرفت و توسعه و وابستگی همیشگی به جوامع توسعه یافته است و حیات و بالندگی علمی  نیز از توسعه و گسترش زیرساخت های علمی کشورها بویژه استاندارد محقق می شود.

 روز جهانی استاندارد، امسال با عید سعید غدیرخم همنیشنی مبارکی دارد و در برهه ای از  زمان که اقتصاد جهانی به مدد فن آوری های جدید ارتباطی و اطلاعاتی به صورت اقتصادی یکپارچه تمام نقاط جهان را به یکدیگر متصل کرده است، در عرصه رقابت جهانی تولید محصولات با استاندارد وکیفیت لازم علاوه بر حفظ سلامت و ایمنی مردم، در بازار رقابت سهم بیشتری از تولید و مصرف کالا و خدمات را به خود اختصاص می دهد.

در چنین کارزاری که جمهوری اسلامی ایران با تحریم اقتصادی گسترده ای از سوی هماوردان سیاسی – اقتصادی به سرکردگی استکبار جهانی روبرو شده است، برای پیروزی در میدان رقابت ها علاوه بر تولیدکالا و محصول و حفظ بازار داخلی با گشایش جبهه اقتصادی در جهانی فراتر از مرزهای ملی ، نیازمند تضمین سلامت کالا و خدمات تولیدی است.

اینک در ۲۲ مهرماه ۱۳۹۳ و در روز جهانی استاندارد همگام با دیگر اعضای سازمان بین المللی استاندارد با تاکید بر تحقق شعار روز جهانی استاندارد ” استانداردها، تراز کننده میدان رقابت ” سازمان ملی استاندارد ایران نیز با تکیه بر نیرو­های پرتوان و تجربه چندین ساله خود و بهره­گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری و اجرای بیانات ایشان که فرمودند :”مرکز استاندارد سازی را هرچه می­توانید تقویت کنید، شما احتیاج دارید به اینکه مرکز استاندارد، مرکز دقیق و موثری باشد.”  عزم خود را برای اجرای فرامین رهبری و به ویژه بند ۲۴ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب (افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی و ترویج آن) و همچنین فرمایشات رییس جمهور محترم دولت تدبیر و امید درخصوص” لزوم توجه خاص به استانداردسازی و ارتقاء کیفیت محصولات بویژه در دو حوزه خودرو و صنایع غذایی” بکار خواهد برد و البته رجاء واثق داریم که در این راه خداوند متعال یاری گر ما خواهد بود.

به سهم خود از کوشش­های خستگی ناپذیر همکاران سازمان و همه کسانی که تولیدکالا و ارایه خدمات استاندارد را سر لوحه کار خود قرار داده­اند، تقدیر و سپاسگزاری نموده و تقارن روز جهانی استاندارد با عید سعید غدیرخم، عید ولایت و رهبری، را به خانواده بزرگ استاندارد تبریک و تهنیت می­گویم و از خدای بزرگ برای شما توفیق و سعادت و بهروزی مسالت دارم.

                                                                                     نیره پیروزبخت

     مهر ۱۳۹۳

۱۶مهر:استاندارد،کودک و ایمنی

۱۷ مهر: استاندارد، و ارتباطات

۱۸ مهر: استاندارد و اقتصاد مقاومتی

۱۹ مهر: استاندارد، صنعت و کیفیت

۲۰ مهر: استاندارد و محیط زیست

۲۱ مهر: استاندارد، اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

۲۲ مهر: استانداردها تراز کننده میدان رقابت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: NewWpThemes.com | Thanks to http://Bazanoclegowa.republika.pl/, Hockey Trade Rumors and WordPress 3.6 Themes
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم