امروز: جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

یک سال حبس تعلیقی برای جعل علامت استاندارد

habss

واحد هایی که قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد را نادیده بگیرند با اعمال جرایم سنگین مثل جریمه نقدی و حبس از سوی محاکم قضایی مواجه خواهند شد .

مدیر کل استاندارد استان قم گفت : واحد های تولیدی و خدماتی که از قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد تخلف کنند با جریمه های سنگین از سوی محاکم قضایی مواجه خواهند شد .

منصور فرزانه با اشاره لزوم رعایت قوانین و مقررات در هر جامعه ای اذعان کرد : این وظیفه برای کسانی که در ارتباط مستقیم با سلامت و ایمنی مردم هستند به ویژه مدیران واحد های تولیدی بسیار سنگین تر است .

ایشان همچنین خاطر نشان کرد : موضوع سلامت و ایمنی مردم به قدری حائز اهمیت بوده که قانون گذار از هیچ تلاشی برای احقاق این حق طبیعی مردم فروگذار نبوده و همواره در مقاطع مختلف بر این موضوع مهم تاکید داشته است و قانون سازمان ملی استاندارد ایران نیز به تبعیت از قوانین کلان کشور بر این اساس تدوین شده است .

او گفت : تجربه سالهای گذشته برای متخلفین از مقررات استاندارد در بعضی از موارد بسیار تلخ و غیر قابل باور بوده است علی رغم اینکه که شاید در باور عامه مردم هنوز تصور این مسئله که ممکن است شخصی به خاطر تخلف از مقررات استاندارد مجبور به پرداخت جریمه های نقدی سنگین و یا حتی زندان شود مشکل باشد ، پرونده های بسیاری وجود دارد که در نهایت منجر به پرداخت جریمه نقدی و حتی حبس شده است .

مدیر کل استاندارد استان ضمن تشکر از همکاری های گسترده دادگستری استان یاد آور شد : پرونده های تخلفات مرتبط با واحد های تولیدی در اکثر موارد منجر به صدور رای قطعی از سوی محاکم قضایی با طعم جریمه نقدی و حبس برای متخلفین می شود .

منصور فرزانه تاکید کرد : اداره کل استاندارد با جدیت در جهت استیفای حقوق مردم گام برداشته و از این پس نیز بر این مسیر ثابت قدم خواهد بود و در مواردی که این حق توسط اشخاص حقیقی و حقوقی نادیده گرفته شود ذره ای اهمال نخواهد کرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: NewWpThemes.com | Thanks to bazanoclegowa.republika.pl/, Hockey Trade Rumors and Free WordPress Themes 2012
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم