امروز: سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
اداره کل استاندارد استان قم

همایش گرامیداشت روز جهانی استاندارد در استان قم برگزار شد

22mehr95

همایش گرامیداشت روز جهانی استاندارد در استان قم برگزار شد
روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم : همایش گرامیداشت روز جهانی استاندارد با هدف تجلیل از واحد های تولیدی و مدیران کنترل کیفیت نمونه و با حضور استاندار ، معاونین ایشان و رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در سالن همایش ونوس قم برگزار گردید .
استاندار قم در این همایش با اشاره به ضرورت افزایش حضور تولیدگران در بازارهای داخلی و خارجی گفت : توجه به کیفیت و استاندارد کالا نقش بسیار اساسی در این راستا ایفا می کند .
سید مهدی صادقی اظهار کرد : استاندارد مرجع اصلی کیفیت و سلامت تولیدات است و توجه به آن نقش مهمی در ارتقا کیفیت محصولات و ترغیب مصرف کنندگان به خرید کالاهای تولید داخل دارد و حرکت واحد های تولیدی به سمت معیار های استاندارد رونق چرخه اقتصاد را به دنبال خواهد داشت .
او با اشاره به بند ۲۴ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ، ابلاغی مقام معظم رهبری و با بیان اینکه استاندارد یکی از بند های اصلی اقتصاد مقاومتی است و افزایش ضریب استاندارد کالاها باید به عنوان یک سیاست مهم همواره مد نظر باشد افزود : قطعا بدون توجه به استاندارد و کیفیت کالاها ، بازارهای داخلی و خارجی از دست خواهد رفت .
استاندار قم با بیان اینکه ۷۰ درصد تولید ناخالص در کشورهای پیشرفته مربوط به بخش خدمات است و این رقم در کشور ما تا کنون به ۵۰ درصد نرسیده است ادامه داد : در استان قم این رقم حدود ۵۴ درصد است که با زمینه های و ظرفیت های موجود در استان و با سرمایه گذاری مناسب می توان این رقم را به سطوح بین الملل رساند .
استاندار قم در این همایش بر جلوگیری از افزایش کالاهای قاچاق به ویژه در حوزه سلامت و غذا تاکید کرد و گفت: کالاهای قاچاق به اقتصاد کشور زیان جدی وارد می کنند و همه مردم باید از خرید این گونه کالاها خودداری کنند .

در ابتدای این همایش نیز مدیر کل استاندارد استان قم با اشاره به نظارت بر رعایت معیارهای استاندارد در جایگاه های سوخت مطرح کرد: ۴۰ جایگاه سوخت سی ان جی در استان فعالیت دارند که از مجموع آنها ۳۷ جایگاه تا کنون موفق به اخذ تاییدیه های استاندارد شده اند .
منصور فرزانه از فعالیت ۶ شرکت بازرسی فنی فعال در حوزه نظارت بر آسانسور یاد کرد و افزود: کنترل بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ مورد از وسایل سنجش و ترازوهای سطح بازار طی سال اخیر انجام شده که یک سوم آنها خطای بیش از حد مجاز داشته است .
همایش گرامیداشت روز جهانی استاندارد در سالن همایش‌های تالار ونوس برگزار شد و در حاشیه این همایش ، با حضور صادقی استاندار قم ، خاکی فیروز رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، سید حسن رضوی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و منصور فرزانه مدیر کل استاندارد از ۸ واحد تولیدی نمونه استان نوابهداشت ، فولاد غرب آسیا ، آذین شهد ایرانیان ، سدید بتن پردیس ، سعادت توان بسپار ، سپید یاس فراز ، آریا راما و کاسپین پلیمر آبراهان با اهداء لوح سپاس و تندیس واحد نمونه تقدیر به عمل آمد .
همچنین از مسئولین کنترل کیفیت نمونه و جمعی از فعالان عرصه استاندارد و دستگاه هایی که با اداره کل استاندارد همکاری تنگاتنگی داشتند تقدیر به عمل آمد .
روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: http://newwpthemes.com | Thanks to http://bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and freewpthemesblog.com
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2018 اداره کل استاندارد استان قم