امروز: سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
اداره کل استاندارد استان قم

همایش تشریح فرآیند تدوین استاندارد در استان قم برگزار گردید

tadvin

همایش تشریح فرآیند  تدوین استاندارد در استان قمبرگزار گردید .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم، در این همایش که با حضور اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه ها ، مدیران کنترل کیفیت واحد های تولیدی و نمایندگان دستگاه های اجرایی استان برگزار گردید مدیر کل دفتر تدوین سازمان ملی استاندارد ایران به تشریح مبانی اولیه تدوین استاندارد در کشور پرداخت .

آزیتا خضرایی ضمن تشریح فرآیند تدوین استاندارد با بیان این مطلب که در حال حاضر ۲۶۰۰۰ استاندارد ملی در کشور تدوین شده است اظهار داشت : یکی از اصلی ترین وظایف سازمان ملی استاندارد این است که هر ۵ سال یکبار به بازنگری استاندارد های تدوین شده می پردازد و آنها را به روزرسانی می کند.

وی افزود : استاندارد های بین المللی زیادی وجود دارد که با توجه به نحوه تدوین و تیم کارشناسی بسیار قوی که در امر تدوین آنها به کار گرفته شده است ، قابلیت ترجمه و بومی سازی در کشور را دارند . ایشان همچنین اشاره کردند : در صورت حضور قوی ایران در عرصه بین الملل می توانیم نقش بسیار مهمی در تدوین استاندارد های بین المللی داشته باشیم و درواقع الزامات بومی و ملی خود را نیز در آنها بگنجانیم .  

مهندس خضرایی خاطر نشان کردند : با توجه به تغییر رویکرد مثبت سازمان درحوزه تدوین استاندارد ، با افزایش تعرفه های تدوین استاندارد سیاست تشویق و ترغیب هر چه بیشتر ، در دستور کار قرار گرفته و همچنین مسیر حرکت سازمان از دبیر محوری به اولویت محوری تغییر کرده است .

وی افزود : با تشکیل شورای سیاست گذاری تدوین استاندارد در سازمان ، احصاء اولویت ها و نیاز های کشور در خصوص تدوین استاندارد های جدید و یا تجدید نظر استاندارد های قدیمی با کمک دبیران ، دستگاه های مرتبط و واحد های تولیدی با قدرت بیشتر درحال انجام بوده و تعیین اولویت های تدوین استاندارد ، الزام اولیه سازمان است .

مدیر کل دفتر تدوین سازمان ملی استاندارد ایران در جلسه پرسش و پاسخی که با حضور مدیر کل استاندارد استان قم و معاون دفتر تدوین سازمان برگزار گردید به سوالات شرکت کنندگان در این همایش پاسخ دادند .

مدیر کل استاندارد استان قم نیز در این همایش با اشاره به ظرفیت علمی بسیار بالای کارشناسان استان قم اظهار امیدواری کردند اساتید و کارشناسان دانشگاه ها و مدیران کنترل کیفیت واحد های تولیدی استان هر چه بیشتر در راستای تدوین استاندارد ها مشارکت داشته باشند .

مهندس واعظی پور اظهار کرد : با اتخاذ سیاست های جدید به حول و قوه الهی تدوین استاندارد در استان قم افزایش ده برابری خواهد داشت .

وی همچنین خاطر نشان کرد اداره کل استاندارد استان آمادگی همکاری در همه حوزه های مرتبط با تدوین استاندارد را دارد و به همه شرکت کنندگان در همایش این اطمینان را داد که از هیچ کمکی در این راستا دریغ نخواهد کرد .

فایل پاور پونت آموزش مراحل تدوین

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم ۹۳۰۶۱۶

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: Best Free WordPress Themes | Thanks to http://bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and Magazine WordPress Themes
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2018 اداره کل استاندارد استان قم