امروز: سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
اداره کل استاندارد استان قم

نهادینه کردن استاندارد در دانشگاه ها

daneshgah

در دیدار مدیر کل استاندارد استان با رییس دانشگاه صنعتی قم مطرح گردید :

نهادینه کردن استاندارد در دانشگاه ها 

مدیر کل استاندارد استان قم خبر داد : تدوین استاندارد های ملی و بین المللی و استفاده از ظرفیت دانشگاه ها در تعامل با اداره کل استاندارد ، در دستور کار قرار خواهد گرفت .

محمد رضا واعظی پور افزود : استاندارد می تواند زمینه ساز ارتباط تنگاتنگ دانشگاه و صنعت در استان باشد و تمام توان خود را برای نیل به این هدف بزرگ به کار خواهد گرفت .

ایشان خاطر نشان کرد : ظرفیت علمی موجود در دانشگاه های استان ، بسیار قابل توجه است و شایسته است که اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه ها مشارکت فعال تری در تدوین استاندارد های ملی و حتی بین المللی داشته باشند .

واعظی پور اضافه کرد : سازمان ملی استاندارد  به عنوان مرجع تدوین و تجدید نظر استاندارد در ایران  ، از حضور اساتید و اعضای هیات علمی در فرآیند تدوین و تجدید نظر استاندارد های ملی و بین المللی استقبال می کند و این اطمینان را می دهد که موانع موجود در این راه برداشته شود. 

مدیر کل استاندارد ابراز امیدواری کرد : با انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه صنعتی و سایر دانشگاه های استان زمینه برای رشد و شکوفایی علمی و عملی استاندارد در استان فراهم شود .

رئیس دانشگاه صنعتی قم نیز با اشاره به نقش مهم استاندارد در صنعت گفت : اساتید و فارغ التحصیلان این دانشگاه نخبگانی هستند که لازم است به درجه خبره گی برسند و اداره کل استاندارد به عنوان یک خبره ، می تواند در تبدیل شدن از نخبگی به خبره گی نقش مهمی را ایفا کند . ارتباط دانشگاه با صنعت و به تبع آن حضور عملی دانشجویان در واحد های تولیدی مرتبط با رشته تحصیلی شان می تواند به ظهور و بروز توان علمی آنها در صنعت استان کمک شایانی نماید .

ایشان همچنین خاطر نشان کرد : دانشگاه صنعتی قم اعلام آمادگی خود را برای همکاری بیش از پیش با استاندارد را دارد و از برگزاری دوره های آموزشی برای اساتید و دانشجویان و همچنین استفاده از اساتید دانشگاه برای تدریس در دوره های آموزشی که توسط اداره کل استاندارد انجام می شود و همچنین مشارکت فعال در تدوین استاندار ها، استقبال می کند و تمام ظرفیت خود برای برقراری این رابطه به کار خواهد گرفت .

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم ۹۳۰۷۰۹

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: http://newwpthemes.com | Thanks to http://Bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and Free WordPress themes gallery
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2018 اداره کل استاندارد استان قم