امروز: سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
اداره کل استاندارد استان قم

مراکز عرضه استان تحت نظارت استاندارد

bazresi1

اداره کل استاندارد استان قم
روابط عمومی
فرم تهیه خبر
تیتر خبر مراکز عرضه استان تحت نظارت استاندارد

لید خبر
عرضه محصولات مشمول استاندارد اجباری با حضور بازرسان اداره کل استاندارد استان قم در مراکز عرضه استان کنترل می شود .

شرح خبر

به گزارش روابط عمومی استان قم : حضور بازرسان اداره کل استاندارد در مراکز عرضه به ویژه در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای استان این روز ها پر رنگ تر از گذشته است .
یکی از مهمترین طرح هایی که در راستای ارتقای کیفیت محصولات تولید داخل و افزایش پوشش استاندارد بر روی کلیه محصولات داخلی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران در سراسر کشور اجرا می شود ، طرح اجرای هماهنگ استاندارد (طاها) می باشد .
در این طرح بازرسان استاندارد با حضور در مراکز عرضه بر نحوه عرضه کالاهای مشمول استاندارد اجباری نظارت دارند و به صورت مستمر و در مراحل مختلف بازرسی هایی را از مراکز عرضه استان انجام می دهند .
در نتیجه این بازرسی ها تخلفات احتمالی به کارشناسان حقوقی مستقر در اداره کل گزارش می شود و اخطار و تذکر لازم به مسئولین مراکز عرضه متخلف داده می شود که در نهایت منجر به جمع آوری فرآورده های فاقد علامت استاندارد
می شود .
با اجرای این طرح امید آن می رود که مراکز عرضه استان به مرور زمان عاری از هر گونه کالای غیر استاندارد شده و سلامتی و ایمنی برای مردم هر روز پررنگ تر از دیروز شود .
اما نقش مردم نیز در این میان بسیار پررنگ است . مردم می توانند با دقت به علامت استاندارد و کد ده رقمی درج شده در زیر علامت بازرس نامحسوس استاندارد در شهر باشند و گزارش تخلفات را با شماره پیامکی ۱۰۰۰۲۵۳۱۵۱۷ به اطلاع کارشناسان این اداره کل برسانند .
از مردم عزیز استان انتظار داریم در صورت مشاهده علامت استاندارد فاقد کد ده رقمی نشان استاندارد، با تو جه به امکان جعل علامت استاندارد مراتب را با همان شماره پیامکی به اطلاع برسانند .
همچنین مردم می توانند با ارسال کد ده رقمی نشان استاندارد به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ از اصالت علامت استاندارد حک شده بر روی محصولات اطمینان حاصل نمایند .
اداره کل استاندارد استان ضمن تبریک ایام نوروز سال ۱۳۹۶ امیدوار است با کمک مردم شریف استان گامهای موثری در راستای ارتقای کیفیت تولیدات داخلی بردارد .

تهیه و تنظیم : مسئول روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: Best Free WordPress Themes | Thanks to http://Bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and freewpthemesblog.com
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2018 اداره کل استاندارد استان قم