امروز: جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد در استان قم با حضور ریاست سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد

22mehr94

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم  :  مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد با حضور ، ریاست سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد .

در این مراسم که نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم و جمعی از مدیران ستادی و استانی نیز حضور داشتند ضمن معارفه مدیر کل جدید استاندارد استان قم از تلاشهای مدیر کل سابق استاندارد نیز تقدیر به عمل آمد .

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت : مجلس شورای اسلامی و شخص ایشان همکاری های فراوانی با سازمان استاندارد در زمینه تصویب قانون جدید استاندارد در کمیسیون مشترک داشته اند .

احمد امیر آبادی فراهانی اضافه کرد : تلاشهایی در  این جهت که قانون استاندارد ذیل اصل ۸۵ قانون اساسی قرار گرفته و به صورت آزمایشی در زمان مشخصی اجرا شود انجام گرفت که با توجه اهمیت موضوع برجام و مشغله مجلس در خصوص رسیدگی به برنامه جامع اقدام مشترک ، این موضوع منتفی شد .

او افزود  : قانون استاندارد قانون خوبی برای استاندارد سازی و کنترل کیفیت محصولات تولید شده در کشور است و ابراز امیدواری کرد با تصویب این قانون پیشرفت های قابل ملاحظه ای در مقوله کیفیت و استاندارد داشته باشیم .

ایشان  خاطر نشان کرد : در سالها ی اخیر با توجه به شرایط تحریم ، واردات کالاهای بی کیفیت بزرگترین ضربه را به تولید کنندگان داخلی وارد کرده و باعث ورشکستگی بسیاری از آنها شده است .

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم  :  این مراسم همزمان با معارفه مدیر کل استاندارد استان و  با حضور سرکار خانم نیره پیروز بخت ، ریاست سازمان ملی استاندارد ایران برگزار گردید.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در این مراسم گفت : تجدید نظر قانون استاندارد به عنوان یک قانون مترقی از اولویت های سازمان ملی استاندارد است  که در صورت تصویب در مجلس شورای اسلامی ،  افق های روشنی ، پیش روی سازمان ملی استاندارد و مردم خواهد بود .

نیره پیروز بخت اضافه کرد : مقام معظم رهبری در بند ۳۰ سیاست های کلی برنامه ششم توسعه تدوین و اجرای نقشه راه تحول نظام استاندارد سازی یکپارچه و تحول مدیریت کیفیت را ابلاغ فرموده اند .

او همچنین با اشاره به بند ۲۴ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری افزود : در این بند اشاره به پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی و ترویج آن شده است و  این یعنی هر کالا و خدمتی که در کشور تولید می شود باید یک پیوست استاندارد داشته باشد .

ایشان خاطر نشان کرد : در سال ۱۳۹۳ تعداد ۳۵۰۰ استاندارد در کشور تدوین شده است که این میزان تا کنون سابقه نداشته و یک رکورد برای سازمان ملی استاندارد ایران محسوب می شود .

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران یاد آور شد : در عرصه بین الملل در دو سال دولت تدبیر و امید سازمان ملی استاندارد ایران توانسته است با توجه به همه شرایط سختی که به لحاظ تحریم بر کشور حاکم است از رتبه ۳۱ به رتبه ۲۷ در بین ۱۶۳ کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد (ISO)  ارتقا پیدا کند که رتبه قابل توجهی می باشد .

نیره پیروز بخت عنوان کرد : برای اولین بار در تاریخ نود ساله استاندارد ، تعداد ۴ استاندارد به زبان فارسی به سازمان ایزو تحویل داده شده و همچنین برای اولین بار در استاندارد کدکس غذایی و کشاورزی که سازمان استاندارد از اعضا فعال آن می باشد توانسته است دبیرخانه تدوین استاندارد های مواد غذایی و کشاورزی در منطقه خاور نزدیک و در بین ۱۸ کشور باشد .

در این مراسم همچنین از واحد های تولیدی و مسئولین کنترل کیفیت نمونه استان قم ( فهرست ذیل )  با اهدا لوح و تندیس توسط ریاست محترم سازمان ملی استاندارد ایران تقدیر و تشکر به عمل آمد .

واحد های تولیدی نمونه استان قم

ردیف

نام واحد تولیدی

صنعت

محصول

۱

شهد آفرین پایتخت

غذایی و کشاورزی

نبات

۲

سپید یاس فراز

غذایی و کشاورزی

نمک تصفیه شده

۳

راما مهر آریا

غذایی و کشاورزی

حجیم شده بلغور ذرت

۴

آریا راما

غذایی و کشاورزی

شیر خشک افشان

۵

آریا نور شکوه

برق و الکترونیک

لامپ فلورسنت

۶

سدید بتن

ساختمانی و معدنی

بتن آماده

مسئولین کنترل کیفیت نمونه استان قم

ردیف

نام مسئول کنترل کیفیت

نام واحد تولیدی

۱

مرضیه حجازی

سعادت توان بسپار

۲

زهرا میری

آریا راما

۳

افسانه نوبخت

آریا نور شکوه

۴

سمیه گلی زاده

سپید یاس فراز

۵

محمد احسان اکبریان

سدید بتن

۶

محمد کمری بید کرپه

سامان موتور

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم

۹۴۰۷۱۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: http://newwpthemes.com | Thanks to http://Bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and WordPress 3.6 Themes
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم