امروز: پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

ضرورت ارتقای ایمنی در پروژه های ساختمانی

jalase3

مدیر کل استاندارد استان قم گفت : بروز حوادث دلخراش در سالهای گذشته به خصوص در پروژه های کارگاهی و از دست دادن چندین تن از همشهریان و هموطنان عزیز اهمیت پرداختن به این موضوع را دو چندان می کند .

منصور فرزانه اضافه کرد : بر همین اساس و با عنایت به رهنمودهای کارشناسان اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و همچنین نظام مهندسی ساختمان تصمیم کارگروه استاندارد سازی استان بر این شد تا با تصویب الزام حضور مسئول ایمنی در پروژه های ساختمانی گروه ج و د از بروز چنین حوادثی جلوگیری شود .

فرزانه همچنین با اشاره به موضوع نصب جرثقیل ها در پروژه های ساختمانی افزود : با توجه به حوادث تلخی که در اجرای
نا ایمن برخی جرثقیل ها در پروژه های ساختمانی به وجود آمده است اهمیت پرداختن به این موضوع بیش از پیش احساس می شد که در این جلسه مقرر شد ضمن احصاء آمار دقیق از وضعیت بهره برداری از جرثقیل ها و میزان حوادث ناشی از عدم رعایت ایمنی در استفاده از آنها ، ساز و کارهای قانونی در خصوص نحوه اعمال بازرسی ها تدوین و جهت طرح موضوع به دبیرخانه شورای فنی استان ارجاع گردد .

ایشان خاطر نشان کرد : در راستای ارتقای ایمنی در صنعت ساختمان و با توجه به محدودیت های قانونی اداره کل استاندارد جهت حضور در پروژه های کارگاهی به خصوص پیرامون حوزه مصرف و بهره برداری و اعلام آمادگی سازمان نظام مهندسی ساختمان برای تقویت نظارت بر تولید ، عرضه و به کارگیری مصالح و تجهیزات استاندارد در این پروژه ها ، تصمیم بر این شد تا اداره کل استاندارد نیز به سامانه الکترونیکی مشترک شهرداری و نظام مهندسی متصل گردد .

ایشان ابراز امیدواری کرد : با هماهنگی عملیاتی لازم در حوزه فناوری اطلاعات این مهم به زودی محقق شود تا نظارت اداره کل استاندارد نیز با توجه به گزارش های ناظران پروژه در خصوص مصالح و تجهیزات غیر استاندارد بیشتر و برخورد های قانونی در این خصوص انجام شود.

فرزانه همچنین از امکان سنجی در خصوص الزام استفاده از آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده توسط سازمان ملی استاندارد در پروژه های عمرانی دولتی و عمومی در شورای فنی استان خبر داد .

گفتنی است در این کارگروه که به ریاست معاون امور عمرانی استاندار برگزار شد پیشنهاد اطلاع رسانی مقررات توزیع و عرضه کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری در پروانه های صنفی توسط اتاق اصناف و همچنین موضوع اعمال مدیریت در خصوص نحوه صدور مجوز های جدید صنعتی در خصوص محصولات آسیب رسان سلامت به محصولات سلامت محور توسط سازمان صنعت معدن و تجارت استان به بحث و تبادل نظر گذاشته شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: http://newwpthemes.com | Thanks to http://bazanoclegowa.republika.pl/, Hockey Trade Rumors and Free WordPress themes gallery
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم