امروز: سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
اداره کل استاندارد استان قم

صدور اولین گواهی استاندارد معیار مصرف انرژی نیروگاهی کشور در استان قم

nirookah

به گزارش روابط عمومی استان قم : در راستای نظارت تکلیفی سازمان ملی استاندارد در خصوص برنامه های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در زمینه استقرار استانداردهای کاهش مصرف انرژی در حوزه های مختلف خانگی و صنعتی و با توجه به ماده ۲۶ قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، نیروگاه سیکل ترکیبی قم موفق به اخذ اولین گواهی استاندارد معیار مصرف انرژی نیروگاهی در کشور گردید.
مدیرکل استاندارد استان قم گفت : پس از انجام ممیزی و ارزیابی های شرکت بازرسی تأییدصلاحیت شده بر مبنای الزامات مندرج در استاندارد شماره ۱۳۳۷۵ سازمان ملی استاندارد در خصوص معیار مصرف انرژی اولین گواهی استاندارد معیار مصرف انرژی نیروگاهی کشور در استان برای نیروگاه سیکل ترکیبی قم صادرشد.
منصور فرزانه اضافه کرد : مدارک و مستندات شرکت بازرسی به تأیید کارشناسان مرتبط در سازمان ملی استاندارد رسیده و با صدور این گواهی موافقت گردیده است و همزمان با بازدید کارشناسان استانی و ستادی از نیروگاه سیکل ترکیبی قم به ایشان اعطاء خواهدشد.
وی خاطرنشان کرد : فرآیند بازرسی وممیزی و استاندارد سازی مصرف انرژی برای سایر واحدهای صنعتی انرژی بر نظیر صنایع سیمان، آجر و برخی صنایع لبنی و کنسرو نیز در حال انجام است و از اواخر سال ۱۳۹۴ تا کنون بیش از ۵۰ گواهی معیار مصرف انرژی درمقاطع ارزیابی سالانه، برای سایرواحدهای صنعتی مشمول استان صادرشده است.
شایان ذکراست در خصوص استاندارد مصرف انرژی برای نیروگاههای سوخت فسیلی گواهی صادرشده اولین در نوع خود می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: Best Free WordPress Themes | Thanks to bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and Free WordPress themes gallery
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2018 اداره کل استاندارد استان قم