امروز: چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

صدور اولین نشان استاندارد حد مجاز آلاینده های محصولات کشاورزی در قم

alayandeh

به استناد مصوبات کمیته علائم صدور نشان استاندارد ، اولین پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی در استان قم صادر شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد ، پروانه کاربرد علامت استاندارد حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی برای اولین بار در استان قم با مشارکت و تلاش معاونت هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی برای یکی از محصولات گلخانه ای تولید شده در این استان صادر گردید .

 به گفته منصور فرزانه مدیرکل استاندارد ، صدور این نشان در راستای کاهش استفاده از سموم و آلاینده های مورد مصرف در تولید محصولات کشاورزی بمیزان استاندارد و حد مجاز بمنظور افزایش کیفیت و سلامت این محصولات ، برای نخستین بار در محصولات تولیدی روستایی  استان قم صورت گرفته است .

 شایان ذکر است این طرح همگام با سایر استان های کشور با هدف استقرار و تولید محصول سالم بر مبنای استاندارد های ملی ایران در مزارع و باغات و همچنین کمک به اقتصاد روستایی و توسعه اشتغال و کارآفرینی در جامعه روستایی در حال اجرا است .

گفتنی است با همکاری معاونت ترویج سازمان جهاد کشاورزی پس از ممیزی و بررسی انواع محصولات و مناطق کشاورزی در سطح استان و با تایید کلینیک گیاه پزشکی و شرکت بازرسی فنی استاندارد در مرحله اول محصول فلفل دلمه‌ای گلخانه ای با نام تجاری فیدان با سطح زیر کشت ۴۰۰۰ متر مربع و تولیدی بالغ بر ۵۰ تن در روستای رزبند باغیک بخش دستجرد قم  با مدیریت خانم عطیه تکیه ای نژاد به عنوان پایلوت این طرح موفق به دریافت اولین  نشان استاندارد تشویقی حد مجاز آلاینده ها در استان قم شده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: Free WordPress Themes | Thanks to http://bazanoclegowa.republika.pl/, Hockey Trade Rumors and Free WordPress themes gallery
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم