امروز: سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

رعایت استاندارد کم فروشی را کاهش می دهد

dastmal2

در پی تخلف برخی از تولید کنندگان در تولید و عرضه دستمال های کاغذی با اندازه کوچک در جعبه های مخصوص دستمال کاغذی های اندازه بزرگ ، سازمان ملی استاندارد اقدام به ایجاد محدودیت در استاندارد ملی شماره ۷۲۷ برای اندازه جعبه ها نمود .    

به گزارش روابط عمومی استاندارد استان قم ، پیرو محدودیت های ایجاد شده در این استاندارد ،به طور قابل توجهی از سودجویی تولید کنندگان متخلف در این زمینه جلوگیری می شود.

این گزارش می افزاید : اقدام سازمان در راستای حمایت از حقوق مصرف کننده ، صرفه جویی و عدم اتلاف دستمال کاغذی با سایز متوسط در رستوران ها و سایر اماکن ، جلوگیری از کم فروشی برخی از تولید کنندگان و در نهایت ایجاد فضای سالم برای تولید استاندارد و با کیفیت انجام شد .

بر همین اساس به نظر می رسد محدودیت ایجاد شده به طور موثری در انتخاب مصرف کننده تاثیر گذار بوده و ایشان را از خرید کالاهای مشکوک بر حذر می دارد .

گفتنی است در همین راستا استاندارد استان قم در آخرین جلسه کمیته علائم استاندارد خود ، پروانه استاندارد یکی از واحد های تولیدی تحت پوشش را که علی رغم تذکرات قبلی از شرایط استاندارد تخلف کرده بود تعلیق کرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: http://newwpthemes.com | Thanks to http://Bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and freewpthemesblog.com
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم