امروز: چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

در همایش گرامیداشت روز جهانی استاندارد در قم مطرح شد : ارتقای جایگاه سازمان ملی استاندارد از رتبه ۳۲ به ۲۲ در بین ۱۶۳ کشور جهان

_MG_6500

منصور فرزانه مدیرکل استاندارد استان قم در ابتدای این مراسم با اشاره به ارتقای جایگاه سازمان ملی استاندارد ایران در جهان اظهار کرد: سازمان استاندارد در چند سال اخیر گام‌های بلندی را برای ارتقاء جایگاه جمهوری اسلامی در سازمان بین المللی استاندارد برداشته است .
وی ادامه داد: مداخلات حوزه استاندارد در عرصه‌های مختلف تولید ، خدمات ، بازار و صادرات و واردات گسترده است و این مساله بیانگر یک کار دشوار و حساس است، برای کسب توفیق در ارتقاء استاندارد در استان قم نیازمند همراهی همه دستگاه‌های استان هستیم.

مدیرکل استاندارد استان قم افزود: در یک سال اخیر بیش از ۶ هزار بازدید توسط نیروهای این اداره کل از واحدهای صنفی قم صورت گرفت، همچنین ۴۷۰ بازدید از وسایل بازی زمین‌ها و پارک‌های قم هم انجام شد، قبلا وضعیت این وسایل نامطلوب بود، اما شهرداری قم برای ارتقاء استاندارد وسایل بازی در شهر قم گام‌های بلندی برداشت.

فرزانه با اشاره به بازدید از آسانسورها در استان قم اظهار کرد: از ۷۳ درصد آسانسورهای مراکز عمومی و دولتی در استان بازدید صورت گرفت که ۴۳ درصد از این آسانسورها گواهی استاندارد ادواری را کسب کردند..

وی ادامه داد: در یک سال اخیر چهار هزار و ۶۰۰ بازدید از ترازوها در بازار استان قم صورت گرفت که ۱۶ درصد این ترازوها خطای بیش از حد مجاز داشتند.

مدیرکل استاندارد استان قم افزود: هزار و ۱۷۰ اظهارنامه وارداتی را در استان در یک سال اخیر مورد بررسی قرار دادیم، همچنین ۲۵۰ نمونه برداری در این مدت از واحدهای نفتی در قم انجام شد.

فرزانه هدف اداره کل استاندارد استان قم را احیای حقوق عامه دانست و تصریح کرد: در یک سال اخیر توانستیم که کیفیت آرد نان سنگک را در واحد های تولیدی آدر استان ارتقا بدهیم .

در بخش پایانی این مراسم از صاحبان تعدادی از واحدهای تولیدی نمونه و برگزیده استان قم در زمینه استاندارد و مدیران بخش‌های کنترل کیفیت این واحدها با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: Best Free WordPress Themes | Thanks to http://Bazanoclegowa.republika.pl/, Hockey Trade Rumors and Magazine WordPress Themes
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم