امروز: شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

تولید داخل از تقلب رنج می‌برد

avari3

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: آن چیزی که کشور از آن‌ها به‌ویژه در عرصه مواد غذایی و مصالح ساختمانی رنج می‌برد، پدیده تقلب است.

نیره پیروز بخت در آیین تکریم و معارفه مدیرکل استاندارد قم، افزود: درصورتی که استاندارد اصالت مصالح و مواد اولیه به‌درستی در سطح کشور اجرا شود تا حدود بسیار زیادی تقلب در تولید محصولات از بین می‌رود.

وی همچنین بیان کرد: رویکرد فرآیند محور در رابطه با استاندارد در کشورهای متمدن در حال شکل‌گیری است درحالی‌که رویکردهای موجود در کشور ما همچنان کالا محور و در بهترین شرایط خدمات محور است.

پیروزبخت ادامه داد: در رویکرد فرآیند محور تمام مؤلفه‌های تولید به‌صورت جامع و یکپارچه دیده و مانع از بروز بسیاری از مشکلاتی می‌شود که امروز جامعه از آن‌ها رنج می‌برد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران عنوان کرد: تنها مرجع صدور گواهی حلال در قانون جدید کشور، سازمان ملی استاندارد است، نخستین گواهی استاندارد حلال نیز در دو سال گذشته در حوزه تولیدات دامی در قم صادرشده است.

پیروز بخت در ادامه تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته سازمان ملی استاندارد ایران در بین ۱۶۳ کشور عضو ایزو، به جایگاه بیست و یکم ارتقای رتبه پیداکرده است.

وی همچنین اظهار کرد: ۳ هزار نفر بطور مستقیم در سازمان ملی استاندارد مشغول فعالیت هستند درحالی‌که بیش از  ۱۰۰ هزار نفر  نیز در قالب شرکت‌های بازرسی و آزمایشگاه‌های همکار با این سازمان همکاری می‌کنند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: طبق قانون استاندارد، استانداردسازی باید در تمام وزارتخانه‌ها شکل‌گرفته و روند توسعه آن از دفاتر وزارت خانه‌های مختلف کشور آغاز شود.

پیروز بخت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مهم‌ترین وظایف سازمان ملی استاندارد گفت: محافظت از سلامتی و ایمنی مردم مهم‌ترین وظیفه‌ سازمان ملی استاندارد ایران است.

وی اظهار کرد: در سازمان استاندارد نگاه‌های سیاسی وجود نداشته و مسائل نظارتی و کنترلی و حفظ ایمنی و سلامت مردم بدون هیچ‌گونه شائبه سیاسی دنبال می‌شود.

پیروزبخت با بیان لزوم ارتباط دوسویه بین سازمان ملی استاندارد و مراکز صنعتی و تولیدی کشور بیان کرد: سازمان ملی استاندارد در بسیاری از مؤلفه‌های اقتصادی نقش بسزایی داشته و می‌تواند تسهیل گر تولید در کنار ارتقای کیفی محصولات به تسهیل کمک می کند.

رئیس سازمان ملی استاندارد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در صنعت استراتژیک کشور آلمان که برای سال ۲۰۲۰ تدوین‌شده سه مؤلفه اصلی در رابطه با استاندارد تصویب‌شده که به‌صورت مستقیم با افزایش کیفیت، ایمنی و سلامت مردم مرتبط است.

پیروزبخت در ادامه عنوان کرد: درصورتی‌که همکاری و تعامل لازم بین مدیران استانی با سازمان استاندارد برقرار نباشد امکان دست یافتن به اهداف تعیین‌شده دشوار می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت قم در بخش گردشگری خاطرنشان کرد: در رابطه با توریست مذهبی و رونق گردشگری، سازمان ملی استاندارد و دستگاههای اجرایی قم می‌توانند با توجه ظرفیت عظیم استان در این حوزه تعاملات بیشتری به خرج دهند.

در این آئین از تلاش‌های منصور فرزانه مدیرکل سابق استاندارد قم تقدیر و مجید آوری فرد به‌عنوان مدیرکل جدید استاندارد استان معرفی شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: NewWpThemes.com | Thanks to http://Bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and WordPress 3.6 Themes
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم