امروز: سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
اداره کل استاندارد استان قم

تفاهم نامه همکاری طرح کنترل کیفیت مصالح استاندارد در محل مصرف ساختمان های در حال ساخت فی ما بین سازمان نظام مهندسی ساختمان قم و اداره کل استاندارد استان امضاء شد

تفاهم نامه

بین سازمان نظام مهندسی و اداره کل استاندارد قم امضاء شد: تفاهم نامه همکاری طرح کنترل کیفیت مصالح استاندارد در محل مصرف ساختمان های در حال ساخت  فی ما بین سازمان نظام مهندسی  ساختمان  قم و اداره کل استاندارد استان  امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم ، مهندس سعید خان احمد لو ، در مراسم  امضاء تفاهمنامه همکاری طرح کنترل کیفیت مصالح استاندارد در محل مصرف ساختمان های در حال ساخت که در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم برگزار شد ، در سخنانی اظهار داشت: یکی از عوامل موثر در بالا بردن کیفیت ساخت و سازها استفاده از مصالح ساختمانی  استاندارد است که این امر در مجموع موجب حفظ سرمایه های ملی در بخش ساخت و ساز خواهد شد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم ،  با تاکید بر ضرورت استفاده از مصالح ساختمانی استاندارداظهار داشت: مصالح ساختمانی می بایست در مبداء و در مراحل مختلف  تولید  تحت نظارت باشند و نظارتی که از سوی مهندسان ناظر در محل ساخت و سازها صورت می گیرد ، در واقع تکمیل کننده نظارت های اولیه است.

احمدلو ، افزود: استفاده و بهره برداری از مصالح استاندارد علاوه بر هموار کردن مسیر فعالیت مهندسان در نهایت زمینه های آرامش و آسایش شهروندان را برای  سالهای متمادی که در آن بنا سکونت دارند فراهم خواهد کرد.

وی عنوان کرد: نباید تنها به همین تفاهم نامه بسنده کرد، بلکه اداره کل استاندارد و سازمان نظام مهندسی می توانند تعاملات و همکاری های بیشتری در بخش های مختلف نظارت و اجرا داشته باشند تا در مجموع شاهد ارتقاء کیفیت در امر ساخت و ساز در استان باشیم.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم ، تصریح کرد: استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد و رعایت مباحث استاندارد سازی در تولید مصالح ساختمانی برای ارتقا سطح ایمنی ساخت و ساز ها نقش مهمی داشته و حیاتی به نظر می رسد که البته مهندسان ناظر هم در این زمینه رسالت خطیری بر عهده دارند. وی ادامه داد: در جامعه مهندسان استان قم بسیاری از مهندسان نسبت به مسئولیت و کار حرفه ای خود متعهد بوده و سعی می کنند به بهترین نحو ممکن آن را انجام دهند، هر چند ممکن است درصد کمی از مهندسان نیز آنگونه که باید و شاید به وظیفه خود عمل نکنند که این تفاهم نامه می توانند برای مهندسان متعهد ابزار قانونی خوبی باشد.

مهندس واعظی پور مدیر کل اداره استاندارد استان قم نیز در این مراسم گفت: در ۵ دی ماه سال ۸۲ اتفاق تلخی در تاریخ کشور ما رخ داد و زلزله بم تلفات جانی و مالی فراوانی بر جای گذاشت که بخش عمده ی تخریب های  ناشی از این زلزله به گفته کارشناسان استفاده از مصالح ساختمانی غیر استاندارد بود.

وی گفت: دولت در سال ۸۴ آیین نامه استاندارد سازی مصالح ساختمانی را تدوین و ابلاغ کرد که این آیین نامه با وجود جامع و کامل بودن ، اما بخشی هایی از ان اجرایی نشد. واعظی پور ، ادامه داد: دولت بعد از ابلاغ این آیین نامه ۶ ماه به واحدهای تولیدی در زمینه مصالح ساختمانی فرصت داد تا خود را با ضوابط و الزامات استانداردهای  نوشته شده هماهنگ  کنند.

مدیر کل اداره استاندارد استان قم عنوان کرد: برای استفاده صحیح  و درست از مصالح استاندارد ساختمانی باید نظارت های مستمری در محل تولید و عرضه صورت گیرد که در این راستا نیازمند فرهنگ سازی در جامعه هستیم و این موضوع باید به مطالبه ملی تبدیل شود.

وی بیان داشت: در ساخت و سازها ، مهندسان به صورت مستقیم و غیر مستقیم می توانند در راستای استفاده از مصالح استاندارد ساختمانی  ایفای نقش داشته باشند و ما باید مطالبه گری در زمینه استفاده از مصالح ساختمانی را در جامعه افزایش دهیم . واعظی پور ، با اشاره به امضاء تفاهمنامه همکاری طرح کنترل کیفیت مصالح استاندارد در محل مصرف ساختمان های در حال ساخت بین نظام مهندسی قم و اداره کل استاندارد استان گفت: استفاده از مصالح استاندارد ساختمانی با این تفاهم نامه شکل قانون مند تری به خود می گیرد که امید است نتیجه اجرایی شدن این تفاهم نامه فراهم اوردن آرامش و آسایش و رضایت مردم باشد.

مدیر کل اداره استاندارد استان قم گفت: از تمامی مهندسان استان درخواست می شود در صورتی که با مصالح ساختمانی غیر استاندارد روبه رو شدند که از کیفیت مناسبی برخوردار نبودند ، مراتب را به اداره کل استاندارد اطلاع دهند که در این صورت نمونه برداری و آزمون های مختلف از آن مورد صورت می گیرد و در صورت عدم مغایرت با استانداردها و الزامات تعریف شده ، نمرات منفی برای آن کالاها در نظر گرفته خواهد شد و در صورت نیاز آن کالا از بازار  نیز جمع آوری می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: NewWpThemes.com | Thanks to bazanoclegowa.republika.pl/, Hockey Trade Rumors and Free WordPress themes gallery
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2018 اداره کل استاندارد استان قم