امروز: شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

برخورد با اماکن عمومی متخلف دارای آسانسورهای غیراستاندارد

asansor

در راستای طرح ویژه سازمان ملی استاندارد و درجهت حفظ و ارتقای ایمنی شهروندان ، با اماکن عمومی که تاکنون موفق به اخذ گواهی تاییدیه ایمنی و کیفیت آسانسورهای منصوبه خود اعم از اولیه یا ادواری نشده اند با هماهنگی و دستور مقام قضایی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت .

مدیرکل استاندارد استان قم در این خصوص گفت : باعنایت به طرح ویژه بازرسی ادواری آسانسورهای اماکن دولتی و عمومی از سال ۱۳۹۶ تاکنون حدود ۴۳۰ مکان دولتی و عمومی با بیش از ۶۵۰ آسانسور منصوبه اعم از ادارات دولتی ، مراکز علمی آموزشی و دانشگاهی ، بیمارستان ها و مراکز درمانی ، اماکن مذهبی ، مراکز عمومی و واحد های اقامتی شناسایی شده که دارای یک یا چند آسانسور بوده اند و نیاز به بازرسی فنی و اخذ تاییدیه ایمنی استاندارد داشته اند .

منصور فرزانه افزود : از این تعداد تا پایان سال ۱۳۹۷ بیش از ۴۶۰ آسانسور توسط شرکتهای تخصصی تایید صلاحیت شده همکار استاندارد در چند نوبت مورد بازرسی قرار گرفته اند که بیش از ۷۷ درصد آنها موفق به کسب گواهی تاییدیه ایمنی استاندارد شده اند و مابقی درحال اقدام جهت رفع نواقص فنی می باشند .

ایشان اضافه کرد : تعداد ۱۸۷ آسانسور نیز با اعلام عدم همکاری برای بازرسی از سوی مالکین بویژه مراکز اقامتی استان ، همچنان بلاتکلیف و فاقد تاییدیه های لازم از طرف اداره کل استاندارد است و به طور بالقوه آبستن حوادث بسیار تلخی است که در صورت عدم اقدام به موقع ممکن است به وقوع بپیوندد .

فرزانه همچنین تاکید کرد : در طول اجرای این طرح مهم به بسیاری از مالکین در مقاطع زمانی مختلف مهلت داده شده تا نسبت به اصلاح و تعمیر آسانسورهای معیوب خود اقدام کنند که متاسفانه برخی از مالکین به بهانه های مختلف نظیر هزینه بالای تعمیرات یا اختلاف با فروشندگان و نصابان آسانسور که زیر نظر اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت درسطح استان فعالیت می کنند ، همچنان از اجرای قانون و استانداردسازی آسانسورهای منصوبه سرباز می زنند .

وی با اشاره به نقش مهم استاندارد و رعایت معیار های ایمنی برگرفته از استاندارد در جامعه شهری یادآور شد : صدور گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور از وظایف مهم ادارات کل استاندارد در سراسر کشور است که با توجه به ارتباط مستقیم آن با امنیت شهروندان از اهمیت بسزایی برخوردار است و لازم است با همکاری همه مالکین اماکن دارای آسانسور ،گام های موثری در جهت تحقق حداکثری ایمنی در استان برداشته شود.

گفتنی است بر اساس قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ، مالکین ساختمان های دارای آسانسور موظفند هر سال نسبت به اخذ تاییدیه های ایمنی استاندارد برای آسانسور های منصوبه خود اقدام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: http://newwpthemes.com | Thanks to http://bazanoclegowa.republika.pl/, Hockey Trade Rumors and Free WordPress themes gallery
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم