امروز: جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

اولین کمیته علائم صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد حلال

halaaal

آیت الله عالمی :
رعایت ضمانت شرعی و اخلاقی در تولید غذای استاندارد حلال در دستور کار مسئولان قرار گیرد

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بابیان اینکه باید ضمانت شرعی و اخلاقی درزمینه تولید غذای حلال استاندارد داشته باشیم، گفت: داشتن نگاه اقتصادی خوب است اما رساندن غذای حلال واقعی به دست مردم دادن و بهره‌مند کردن مردم از غذای حلال بسیار مهم‌تر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد اسان قم ، آیت‌الله حسن عالمی در مراسم اولین کمیته علائم صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد حلال که در سالن کنفرانس اداره کل استاندارد قم برگزار شد، بابیان اینکه امروز موضوع استاندارد غذای حلال با برگزاری جلسات متعدد و با تلاش‌های چندین ساله بین‌المللی تحقق یافت، اظهار داشت: تحقق این امر می‌تواند برای کشور ما منشأ خیروبرکت و جایگاه معنوی بشود البته کشور ما از جایگاه معنوی برخوردار است اما ابعادی از آن برای سایر کشورهای جهان پنهان مانده است.
نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بابیان اینکه موضوع استاندارد غذای حلال می‌تواند بخشی از جایگاه معنوی کشور را در جهان نمایان کند، افزود: زمانی که بحث استاندارد غذای حلال چه در داخل و چه در خارج کشور مطرح می‌شود باید بدانیم آنچه گفته می‌شود و آنچه در واقعیت وجود دارد متفاوت است.
آیت‌الله عالمی بیان کرد: وقتی گواهی استاندارد غذای حلال صادر می‌شود باید به‌گونه‌ای باشد که کارخانه‌های تولیدی و آنچه نشان حلال بر روی آن درج می شود مطابق با فقه و باور مردم در کشور باشد همچنین باید آنچه را که تولید می‌کنیم برای مردم مسلمان جهان نیز حلال باشد.
نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: باید محصولات خود را در کشور به‌گونه‌ای تولید کنیم که مطابق با ضوابط شرعی، فقهی و بهداشتی باشد و محصولات خود را با رعایت این معیارها به مسلمانان سایر کشورها ارائه کنیم.
آیت‌الله عالمی بابیان اینکه باید ضمانت شرعی و اخلافی درزمینهٔ تولید غذای استاندارد حلال داشته باشیم، گفت: داشتن نگاه اقتصادی خوب است اما رساندن غذای حلال واقعی به دست مردم دادن و بهره‌مند کردن مردم از غذای حلال بسیار مهم‌تر است.
نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: باید آن‌قدر ضابطه‌مند و محکم عمل کنیم که در سطح جهان جا بیفتد که غذای ایرانی به معنای واقعی حلال است ، به طور طبیعی تبیین این موضوع موجب اعتبار و اعتماد مردم به کار سازمان ملی استاندارد خواهد شد.
آیت‌الله عالمی خاطرنشان کرد: امید است که خیروبرکت برای مردم کشورهای دیگر داشته باشیم و در خدمت مشتریان و خریداران غذای حلال در کشور خود و سایر کشورهای مسلمان جهان باشیم.

اقتصاد حلال بهترین جایگزین برای صادرات نفت
معاون سازمان ملی استاندارد کشور در اولین کمیته علائم صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد حلال گفت : با در دست داشتن ۵ تا ۱۰ درصد سهم اقتصاد حلال در دنیا دیگر نیازی به صادرات نفت یا صادرات فراورده‌های غیرنفتی نخواهیم داشت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم : وحید مرندی مقدم در اولین کمیته علائم صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد حلال که در سالن کنفرانس اداره کل استاندارد قم برگزار شد، با اشاره به اینکه اولین پروانه کاربرد استاندارد حلال را برای فراورده مرغ در شهر قم داریم، اظهار داشت: امید است به برکت این شهر در توسعه صدور نشان حلال در کشور در مرحله اول و مرحله بعد در صادرات فراورده‌های جمهوری اسلامی به کشورهای دیگر بتوانیم سهم قابل توجهی از این تجارت پرسود داشته باشیم.
معاون سازمان ملی استاندارد کشور بابیان اینکه گردش مالی اقتصاد حلال در جهان ۲۵۰۰ میلیارد دلار است که شامل غذای حلال، گردشگری و سایر موارد می‌شود، افزود: با فعالیت‌هایی که از چندین سال قبل در کشور شروع کردیم با کمک سازمان‌های مختلف توانستیم موقعیت خوبی درصحنه بین‌الملل داشته باشیم.
مرندی مقدم بابیان اینکه مسئولیت صدور نشان حلال در آینده به عهده ایران خواهد بود، گفت: درزمینه استانداردسازی و فقهی بهره‌های مختلفی داشتیم و تیم ایرانی در گروه اسمیک قوی‌ترین و پرکارترین گروه بوده است و با تلاش های صورت گرفته ، بیش از ۹۰ درصد از فقه شیعه در مفاد استاندارد بین المللی حلال گنجانده شده و به تصویب این نهاد بین المللی رسیده است .
معاون سازمان ملی استاندارد کشور بابیان اینکه با در دست داشتن ۵ تا ۱۰ درصد از صادرات اقتصاد حلال را در دست داشته باشیم دیگر نیازی به صادرات نفت و فراورده‌های غیرنفتی نخواهیم داشت، تصریح کرد: این کمیته نخستین کمیته ملی علائم صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد حلال است که در استان قم برگزار می‌شود.

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: NewWpThemes.com | Thanks to http://Bazanoclegowa.republika.pl/, Hockey Trade Rumors and Free WordPress themes gallery
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم