امروز: سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
اداره کل استاندارد استان قم

اولین جلسه کارگروه تخصصی استاندارد سازی و ارتقا کیفیت کالا و خدمات در استان قم برگزار شد

shoora2

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم  : اولین جلسه کارگروه استاندارد سازی و ارتقا کیفیت کالا و خدمات استان با حضور رئیس ، دبیر و اعضاء کارگروه  برگزار شد .

در جلسه ای که با حضور مسئولین ذیربط دستگاه های اجرایی ، مدیر کل استاندارد استان به عنوان دبیر کارگروه و به ریاست معاون امور عمرانی استانداری برگزار گردید ، به تشریح وضعیت استاندارد در سطح استان و تبیین وظایف کارگروه پرداخته شد .

در این جلسه که به دبیری اداره کل استاندارد استان برگزار شد، با ارائه گزارشی تفصیلی در ارتباط با شرح وظایف و ترکیب اعضاء کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات استان به تشریح وضعیت نظام استانداردسازی و جایگاه آن در برنامه ها و سیاست های کلان کشور بویژه بند ۲۴ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و بند ۳۰ سیاست های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغی مقام معظم رهبری ، مصوبات اخیر شورای عالی استاندارد درخصوص ایجاد واحدها و دفاتر استانداردسازی در دستگاههای اجرایی و همچنین گزارش مبسوطی از وضعیت استانداردسازی در سطح استان قم و موانع و مشکلات پیش رو پرداخته شد .

مدیر کل استاندارد استان قم با اشاره به تاریخ تشکیل ، سیر تکامل و وظایف اصلی سازمان ملی استاندارد گفت : جایگاه استاندارد به عنوان یک جایگاه ویژه در تببین سلامت و امنیت در جامعه مورد توجه بوده و  در آیات و روایات متعددی به اهمیت این موضوع پرداخته شده است .

دبیر کارگروه استاندارد سازی و ارتقا کیفیت کالا و خدمات در استان افزود : اداره کل استاندارد استان قم آمادگی دارد که با مشارکت نهادها و دستگاه های ذیربط از جمله دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ، نقش موثر تری در تدوین استاندارد های ملی و بین المللی ایفا کند .

منصور فرزانه اضافه کرد : سیاست های کلی سازمان ملی استاندارد بر این موضوع تاکید دارد که موضوع نظارت بر واحد های تولیدی بیشتر به سمت خود ارزیابی و خود کنترلی توسط واحد ها پیش رفته و ادارات کل استاندارد بتوانند کیفیت ارزیابی و نظارت خود را ارتقا دهند .

او همچنین ابراز امیدواری کرد : مشارکت نهادها و دستگاه های عضو کارگروه در موضوعات مهمی مثل ایمن سازی شهر بازی ها ، جایگاه های CNG و نظارت دقیق تر بر تولیدات استان که با امنیت و سلامت مردم در ارتباط مستقیم است ،منجر به برداشتن قدم های موثری در جهت استاندارد سازی و ارتقا کیفیت کالاها و خدمات در استان قم شود .

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: Free WordPress Themes | Thanks to Bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and Free WordPress themes gallery
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2018 اداره کل استاندارد استان قم