امروز: چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

انجام آزمون های هیدرو استاتیک مخازن جایگاه های سوخت رسانی cng

jalase3

مدیر کل استاندارد استان قم گفت : استان قم در موضوع استاندارد سازی جایگاه های cng از استانهای پیشرو و دارای جایگاه برتر در کشور بوده است و این اداره کل در جهت حفظ و ارتقای ایمنی شهروندان در این خصوص بیش از گذشته اهتمام خواهد داشت .

منصور فرزانه افزود : ساز و کار عملیاتی و نحوه اجرای این طرح طی جلسات مشترک کارشناسی بین اداره کل استاندارد و شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی استان تدوین و  اقدامات مرتبط با آن انجام خواهد شد .

ایشان با اشاره به گزارشات شرکت های بازرسی عنوان کرد : به توجه به شرایط ۴۰ جایگاه سوخت رسانی cng در سطح استان که هر کدام به طور متوسط دارای ۴۰ تا ۵۰ مخزن می باشند حدود ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ مخزن جایگاهی در استان وجود دارد که از عمر بعضی از این مخازن بیش از ۱۵ سال گذشته است و حتی در برخی جایگاه های قدیمی مخازن جوشکاری شده نیز وجود دارد .

فرزانه با اشاره به خطرات ناشی از عدم انجام بازرسی های به موقع مخازن جایگاهی و ابعاد گستره حوادث ناشی ازآن و لزوم انجام آزمون های مرتبط با آن گفت : در حال حاضر ۸ آزمایشگاه هیدرو استاتیک تایید صلاحیت شده جهت آزمون مخازن جایگاهی در کشور وجود دارد و با توجه به تعامل بسیار خوب و توجه ویژه شرکت پخش فرآورده های نفتی قم به موضوع ایمنی ،  امیدوار است این طرح با همکاری حداکثری جایگاه داران استان به نحو احسن انجام گیرد .

او افزود : پیشنهادات و طرح های اجرایی در زمینه استانداردسازی که ارتباط مستقیم با ایمنی و سلامت شهروندان دارد همواره در اولویت اداره کل بوده است و در این راستا اقدامات قابل توجهی انجام شده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: NewWpThemes.com | Thanks to bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and Magazine WordPress Themes
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم