امروز: پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
اداره کل استاندارد استان قم

اعطای گواهی استاندارد مصرف انرژی به واحد تولیدی سیمان نیزار قم در راستای برنامه های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان

energji

به گزارش روابط عمومی استان قم : همزمان با بازدید مدیرکل استاندارد و هیات کارشناسی سازمان ملی استاندارد ، گواهی استاندارد مصرف انرژی به مدیر عامل واحد تولیدی سیمان نیزار قم  اعطا شد .

مدیر کل استاندارد استان قم گفت : این گواهی در راستای عمل به فرامین مقام معظم رهبری در قالب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در زمینه استقرار استانداردهای معیار مصرف انرژی در حوزه های مختلف خانگی و صنعتی و با توجه به ماده ۲۶ قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، به این واحد تولیدی تعلق گرفت .

منصور فرزانه  ضمن اشاره به اهمیت مبحث اصلاح الگوی مصرف و کاهش مصرف انرژی اضافه کرد ، از سال ۱۳۹۴ تا کنون ۷۰ واحد تولیدی سیمان در کشور مورد ارزیابی سازمان ملی استاندارد قرار گرفته اند که از این میان مصرف انرژی حدود ۶۰ درصد از آنها در حد مجاز و استاندارد بوده است .

ایشان خاطر نشان کرد  :  هدف اولیه سازمان و به تبع آن ادارات کل استانی ، رویکرد تشویقی و ترغیبی و البته هشدار به متخلفین بوده است و انتظار این است که تولید کنندگان به طور داوطلبانه اقداماتی را در راستای اصلاح فرایند ها و به روز رسانی تکنولوژی و تجهیزات خود داشته باشند تا ضمن کاهش مصرف انرژی از اعمال جرائم قانونی نیز در امان باشند .

فرزانه با اشاره به این که واحد های متخلف در سطح کشور تا کنون حدود ۳۵ میلیارد ریال از سوی وزارت نیرو جریمه شده اند ابراز امیدواری کرد : واحد های مشمول استان در اسرع وقت شرایط لازم را برای ممیزی کارشناسان استاندارد و نهایتا اخذ گواهی انطباق معیار مصرف انرژی را فراهم آورند .

وی خاطرنشان کرد : فرآیند بازرسی وممیزی و استاندارد سازی مصرف انرژی برای سایر واحدهای صنعتی انرژی بر نظیر صنایع سیمان، آجر و برخی صنایع لبنی و کنسرو نیز در حال انجام است و از اواخر سال ۱۳۹۴ تا کنون بیش از ۵۰  گواهی استاندارد مصرف انرژی درمقاطع ارزیابی سالانه، برای سایرواحدهای صنعتی مشمول استان صادرشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: NewWpThemes.com | Thanks to bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and Free WordPress Themes 2012
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم