امروز: شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

استانداردسازی مراکز پیش دبستانی و مهدکودک ها در قم نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است

mahdekoodak

سمینار آموزشی آشنایی با استاندارد الزامات مراکز پیش دبستانی و مهدکودک ها با استقبال گسترده دست اندرکاران این مراکز در اداره کل استاندارد استان قم برگزار شد .  

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد در این سمینار که با حضور بیش از ۱۸۰ تن از کارشناسان ، مربیان و مدیران مراکز پیش دبستانی، مهدهای کودک، مهدهای قرآنی و خانه های بازی تحت پوشش آموزش و پرورش ، بهزیستی ، سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان فرهنگی شهرداری قم  برگزار شد مهندس شاهین ، کارشناس دفتر ارزیابی کیفیت کالا و خدمات سازمان ملی استاندارد به تشریح الزامات این مراکز مطابق با استاندارد ملی شماره ۸۹۰۵ پرداخت .

در این استاندارد موضوعات مختلف مرتبط با مهد کودک ها و مراکز پیش دبستانی نظیر طبقه بندی گروه سنی کودکان ، اصول مکان یابی و فضای فیزیکی ، ویژگی ها و شرح وظایف کارکنان ، تجهیزات و الزامات بهداشتی، ایمنی و تغذیه و شرایط پذیرش کودکان تشریح شده است .

منصور فرزانه مدیرکل استاندارد استان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این سمینار آموزشی ابراز امیدواری کرد  با شناخت استاندارد و به کارگیری آن در مهدهای کودک استان گام های مهم و موثری در جهت ارتقای استاندارد در استان برداشته شود و نتیجه مطلوب آن ایجاد ایمنی و سلامت برای کودکان باشد .

او همچنین یادآور شد : توجه به مقوله استاندارد مهد کودک ها با توجه به اهمیت فراوان موضوع و ارتباط مستقیم آن با سلامت روحی و جسمی کودکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مسئولین ذیربط در استان باید تمام تلاش خود را برای تحقق این استاندارد ها به کار گیرند .

گفتنی است این سمینار آموزشی به همت اداره کل استاندارد استان و با همکاری سازمان بهزیستی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، آموزش و پرورش و شهرداری قم در سالن همایش های اداره کل استاندارد برگزار شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: NewWpThemes.com | Thanks to Bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and Free WordPress Themes 2012
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم