امروز: چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
اداره کل استاندارد استان قم

اجرای مقررات جدید استاندارد حلال در استان قم

mobalrghi

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان قم ، در این بازدید که با حضور مهندس امینی ، مدیر کل نظارت برای صنایع غذایی ، آرایشی بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد و مدیر کل استاندارد استان برگزار شد از تلاش های واحد تولیدی راما مهر آریا در حوزه استانداردسازی، آموزش و ترویج استاندارد قدردانی شد .

فقیه ناظر بر امور حلال سازمان در این بازدید گفت : توجه به نشان حلال می تواند به عنوان راهی برای خودکفایی و سلامت سفره های مردم مورد توجه باشد .

مبلغی همچنین افزود : این مهم نقش موثری در افزایش صادرات و پویایی اقتصاد ایران به عنوان یک کشور اسلامی خواهد داشت .

ایشان ضمن تشکر از تلاش های فنی و تخصصی واحد تولیدی ابراز امیداوری کرد : با گسترده تر شدن خدمات واحد در حوزه حلال و برطرف شدن موانع درخشش و توسعه بیشتری در این حوزه داشته باشند .

مبلغی خاطر نشان کرد : استاندارد شاخص یک کشور سالم است و هر چه میزان پوشش استاندارد در یک کشور بیشتر باشد می توان آن کشور را بر اساس آن ارزیابی کرد .

او همچنین با اشاره به این که حضور استاندارد در جامعه نیازمند حضور حقوق و قانون است تاکید کرد : ذات قوانین باید از فقه گرفته شود  و مباحث فقهی اگر دقیق و درست پیاده سازی شود به تحقق موضوع حلال در جامعه کمک خواهد کرد .

در این بازدید که با حضور در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در قم و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل حلال به پایان رسید بر لزوم ایجاد مرکز حلال در سازمان ملی استاندارد و تجمیع نظرات و سلایق مختلف موجود در کشور در این خصوص و همچنین نقش استان قم به عنوان خواستگاه فقه اسلامی در تبیین موضوع حلال در جامعه تاکید شد .

گفتنی است ، این بازدید در راستای تکمیل مراحل فرآیند اعطای نشان حلال به ۵ محصول غیر دامی در استان قم به عنوان اولین واحد تولیدی در کشور انجام شد . 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

Powered by WordPress | Theme Designed by: NewWpThemes.com | Thanks to http://bazanoclegowa.republika.pl, Hockey Trade Rumors and WordPress 3.6 Themes
طراحی سایت و بهینه سازی توسط خورشید تابان الکا
کلیه حقوق محفوظ است. | © 2019 اداره کل استاندارد استان قم